2011-12-21 Vánoční setkání

Vánoční setkání přátel MC Motýlek se zdobením perníčků a vánočními zvyky

2011-11-11 Šikulové a Tvoříkové

Záběry z dílen Šikulů a Tvoříků.

2011-09-25 Drakiáda

V neděli 25.9. proběhla díky spolupráci MC Motýlek a Montessori centra na louce pod lesem Drakiáda. Při běhu se pár dráčků i navzdory slunečnému bezvětří vzneslo, ovšem vyrobit si dráčky, zasoutěžit si a opéci buřtíky mohly všechny děti i se svými rodiči. Organizátorky Lenka Molitorisová a Adéla Svobodová se však domluvily, že se pokusí uspořádat ještě jednu drakiádu, kde by draci díky větru létali přece jen ochotněji.

2011-06-19 Pohádkový les

V neděli 19.června se díky MC Motýlek a skautskému oddílu Tysan proměnil les v Týnci nad Sázavou v pohádkový. Děti procházely po fáborkách trasu, kde potkávaly pohádkové bytosti, plnily úkoly a sbíraly razítka, za které na ně na konci čekala sladká odměna.

2011-06-16 Písničkový pořad paní Hamajdové

Montessori centrum pořádalo již třetí písničkový pořad paní Hamajdové , tentokráte Cestování s námořníkem Boříkem.

2011-06-09 logopedie Vývoj řeči

Ve čtvrtek 9.6. odpoledne jsme měli příležitost se dovědět více o vývoji řeči díky logopedce paní Mgr.Michaele Voldřichové z Benešova. Přednáška byla nabitá informacemi a velmi inspirativní díky různým hrám, které přivezla a názorně předvedla paní logopedka s sebou. Rodiče měli možnost konzultovat různé konkrétní obtíže v řeči svých dětí a případně si různé rozvojové hry zakoupit.

2011-06-08 happening Milujeme Týnecko

Děti z Montessori centra a Mateřského centra Motýlek přišly ve středu 8.června odpoledne vyzdobit svými kresbami ulici Pěší a podpořili tak s rodiči kampaň Milujeme Týnecko občanského sdružení STEP o.s., jejímž cílem je vést občany k větší odpovědnosti a péči o místo, v němž žijí. Podporou akce vychováváme generaci, která bude snad i díky podobným aktivitám považovat tyto hodnoty za samozřejmé.

2011-06-07 schůzka Hoevelaken

V úterý dne 7.6.2011 se v MC Motýlek Týnec nad Sázavou sešly zástupkyně MC Motýlek spolu s holandskými partnery z obce Hoevelaken paní Christinou a Hermanem van de Biezen, též spolu s představiteli Města Týnec nad Sázavou panem starostou Martinem Kadrnožkou a paní místostarostkou Adrianou Bursovou, aby společně probrali situaci MC Motýlek, události proběhlé, aktuální i plánované. Pohovořili společně o důležitosti MC Motýlek pro Město Týnec nad Sázavou, pro jeho širokou veřejnost jako organizace, která nabízí místo setkání pro rodiče či prarodiče s dětmi, různé volnočasové aktivity pravidelné i mimořádné, možnosti dalšího vzdělávání dospělých především v oblasti výchovy dětí a v neposlední řadě spolupracuje i s dalšími místními, regionálními i národními organizacemi jako je např. místní ZŠ, Montessori centrum, STEP, MAS Posázaví, okolní MC i Síť MC v ČR.

2011-05-22 cyklovýlet

Poslední květnovou akcí byl cyklovýlet ze Zbořeného Kostelce do Nespek a zpět, s četnými zastávkami na hry, obědem v restauraci a návštěvou hřiště a pouti v Nespekách. Opět se nám vydařilo krásné počasí a 4 rodiny s dětmi si užily příjemné odpoledne a více se díky společnému zážitku poznaly.

2011-05-14 Pohádková noc

Pro velký úspěch bylo zopakováno přespání dětí v Motýlku s názvem Pohádková noc II. Děti zažily dobrodružství bez maminky, za to s kamarády! Dále hry, tvoření, zpívání, čtení pohádek, spaní ve spacácích, společná večeře a snídaně.

2011-05-07 úklid hřiště

MC Motýlek stálo u zrodu dětského hřiště v Týnci nad Sázavou (vedle obchodního domu NORI) a každoročně se spolupodílí na jeho údržbě. Natíral se plot a dřevo a uklízel se nepořádek.

2011-04-28 čarodejnice

Čarodejnice pořádané po roční přestávce 28.4.2011 dd 16 hodin V Náklí, Týnec nad Sázavou.

2011-04-22 cesta za pokladem

Na Velký pátek se prý otvírají skály a člověk tak může v tento den najít poklad. To vše a nejen to se mohly děti dozvědět během putování ke skále pod Vlčí roklí. Pořádáno společně s Montessori centrem.

2011-04-20 výtvarka - velikonoční věnce

V rámci výtvarné dílny jsme před velikonoci vyráběli krásné věnečky na dveře.

2011-04-15 Čistá řeka Sázava

Dne 15.4.2011 v 15 hodin se v Náklí v Týnci nad Sázavou sešlo 9 rodin z MC Motýlek, aby vyčistilo zátočinu v Náklí a pravý břeh Sázavy u parkoviště před MÚ až pod budovu Lidlu. Akce se zúčastnilo 12 dospělých, z toho 3 tatínci, 1 dědeček a 8 maminek, s 15 dětmi ve věku 1,5 roku až 7 let.

2011-04-13 korálkování

Dětský program, kde si mohly děti vyzkoušet výrobu náhrdelníků, naušnic, náramků z krásných korálků a komponentů.

2011-04-06 Sluníčkový den

V rámci heren MC Motýlek si mohly děti nakreslit sluníčko a maminky pohovořit na téma podpory náhradní rodinné péče.

2011-02-24 Hravé cvičeníčko

S Katkou Havlíčkovou si můžete přijít zacvičit každý čtvrtek

2011-02-23 Písničkový pořad v Montessori centru

Druhý písničkový pořad s paní Hamajdovou proběhl 23.2.2011. Tentokrát děti zaujala pohádka o čarodějnici Malče

2011-02-21 Divadýlko - první setkání

Pohádka O řepě

foto soutěž-finále

Výběr vítězné nejzajímavější fotografie. Vítězná fotografie vybraná ve 4.anketě fotosoutěže vyhrává dárkový poukaz od sponzora akce.

Výtvarná soutěž-finále

Výběr vítězného nejkrásnějšího obrázku. Vítězný obrázek vybraný ve 3.(finálové) anketě výtvarné soutěže vyhrává dárkový poukaz od sponzora akce.

foto soutěž-3

Fotografie pro 3. anketu soutěže o nejzajímavější fotografii dítěte.

foto soutěž-2

Fotografie pro druhou anketu soutěže o nejzajímavější fotografii dítěte.

výtvarná soutěž-2

Obrázky pro 2.anketu výtvarné soutěže.